Царско село изненада неприятно ЦСКА София

Петър Занев (вляво) бе изгонен в 34-ата минута
Снимка: Снимка: ЕПА/БГНЕС

В мач от 24-ия кръг на футболната ни Първа лига отборът на Царско село изненада неприятно ЦСКА София и го победи с 2:1 на своя стадион край столичното Околовръстно шосе.

За победителите от дузпа вкара Димитър Костадинов в 8-ата минута, а в 90-ата се разписа Реян Даскалов. В 75-ата минута Бисмарк Чарлс бе точен за ЦСКА София, който игра с човек по-малко от 34-ата минута заради изгонването на Петър Занев.

Защитникът първо бе санкциониран с жълт картон при нарушението за дузпата, а сетне извърши още един фаул, донесъл му официално предупреждение, последвано от червен картон.

За втори път в кратката си история "царете" нанесоха поражение на именития си съперник, след като вече имаха успех със същия резултат на стадиона в Бистрица.

ЦСКА София остава трети в класирането с 44 точки, а бившият отбор на наставника на "червените" Любослав Пенев - Царско село, заема осмата позиция с 28 пункта.

В този мач, обаче, заради наказание на Любослав Пенев отборът на ЦСКА София бе воден от помощника му Пабло Караско.