Арда надигра Етър и излезе на третото място

Снимка: Архив

Арда победи с 3:2 у дома Етър в мач от 25-тия кръг на елитното ни футболно първенство и кръг преди края на първата фаза на шампионата излезе на третото място във временното класиране.

Иван Тилев даде аванс за домакините от Кърджали в 21-та минута, а в 43-та Миси Мезу изравни за „болярите“ след грешка на вратаря Иван Караджов.

В средата на второто полувреме Тонислав Йорданов (72 мин.) отново възстанови аванса на Арда, а шест минути по-късно Милен Желев направи 3:1. В заключителните моменти на срещата Даниел Младенов намали за Етър.

След победата Арда събра 45 точки и излезе на трета позиция в класирането - на точка пред тима на ЦСКА София, който утре посреща последния Монтана. Етър продължава битката си за оцеляване в елита, като се намира на 13-та позиция с 21.