Андрей Рубльов на четвъртфинал в Барселона

Андрей Рубльов

Третият поставен Андрей Рубльов се класира на четвъртфиналите на АТР 500 тенис турнира на червени кортове в Барселона.

Руснакът надделя над испанския левичар Алберт Рамос 6:4, 6:7(4), 6:4 след 2:30 часа игра.

В първата част Рубльов поведе с 4:1 гейма, но съперникът му върна пробива и изравни при 4:4. Руснакът нанесе своя удар в десетия гейм, в който направи нов брейк, който му донесе и сета.

В следващия нямаше пробиви и се стигна до тайбрек, в който Алберт Рамос беше по-концентрирания и заслужено го спечели. След последната точка, когато прати форхенда в мрежата, московчанинът удари ракетата в корта.

Заключителната част премина при игра на приливи и отливи на Рубльов. Двамата тенисисти си размениха по един пробив, а след това руснакът направи и втори за 5:4, след което сервираше за победата. Седмият в света стигна до мачбол, след като отрази четири точки за рибрейк, и го реализира с форхенд уинър.

Рубльов записа 35 печеливши удари срещу 31 непредизвикани грешки, докато при Рамос съотношението беше 29-21. Следващият съперник на руснака се определя в двубоя между Роберто Баутиста Агут и Яник Сшнер.

В друг двубой днес Феликс Оже-Алиасим спечели канадското дерби срещу Денис Шаповалов с 6:2, 6:3.