Наполи записа важна победа над Лацио

Виктор Осимен от Наполи бележи за крайното 5:2.

Отборът на Наполи постигна убедителен домакински успех над Лацио с 5:2 в среща от 32-ия кръг на италианската Серия А.

На стадион „Диего Армандо Марадона“ домакините откриха чрез Лоренцо Инсиние в 7-та минута от дузпа, а пет по-късно Матео Политано покачи на 2:0. Головете във вратата на „орлите“ продължиха и след почивката, когато отново Инсинье и Дрис Мертенс покачиха на 4:0. Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич направиха поражението на гостите малко по-почетно с два бързи гола, а Виктор Осимен оформи крайния резултат с гол в 80-та минута.

Така, възпитаниците на Дженаро Гатузо взеха важна победа в борбата за топ 4, като събраха актив от 63 точки на петата позиция – на две от третия Аталанта и четвъртия Ювентус, и на три от втория Милан. Лацио остава шести с 58 пункта, но и с мач по-малко. В следващия кръг Наполи гостува на Торино, докато Лацио приема Милан.

По-рано, Рома и Аталанта поделиха точките след равенство 1:1 на „Олимпико“. Руслан Малиновски откри за гостите в 26-ата минута, а Брайън Кристанте с далечен удар изравни четвърт час преди края.