ЦСКА София с успех над Арда при дебюта на ВАР

Юрген Матей (№2) ликува, след като е вкарал гол във вратата на Арда
Снимка: sportal.bg

Отборът на ЦСКА победи трудно с 1:0 състава на Арда (Кърджали) в мач от 27-ия кръг на първа футболна лига. Срещата беше първа от челната шестица на плейофите, а с успеха "армейците" се изкачиха на второто място с 53 точки, измествайки Локомотив (Пловдив) (52), който обаче е с мач по-малко. Арда е четвърти с 45 точки.

Двубоят тази вечер на стадион "Българска армия" ще остане в историята на българския футбол с това, че за пръв път в официален мач от родния шампионат беше използвана системата ВАР. Видео асистент реферът влезе само веднъж в действие - малко преди края на срещата, когато домакините претендираха за дузпа за фаул срещу Брадли Мазику. ВАР обаче не донесе наказателен удар за ЦСКА. Отборът на Любослав Пенев все пак успя да стигне до трите точки. В герой се превърна Юрген Матей, който реализира с глава в 88-ата минута - 1:0.