Серина Уилямс отпадна във втория кръг на турнира в Рим

Серина Уилямс

Четирикратната шампионка и бивша № 1 в света Серина Уилямс (САЩ) отпадна във втория кръг на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 1.58 милиона евро. Уилямс, осма поставена в схемата, загуби в първия си двубой от надпреварата от Надя Подороска от Аржентина с 6:7(6), 5:7 за близо два часа игра.

За американката това беше първи мач след отпадането й на полуфиналите на Откритото първенство на Австралия през февруари. В първия сет двете си размениха по два пробива, а в тайбрека Подороска поведе с 5:1 и 6:3. Уилямс успя да изравни 6:6, но загуби следващите две точки, а с това и сета. Във втората част аржентинката имаше преднина от 5:2, след което Серина Уилямс изравни 5:5. Подороска спечели подаването си, а в 12-ия гейм стигна до пробив и затвори двубоя с първия си мачбол. За Подороска това е трета победа в кариерата срещу тенисистка от топ 10 в света.

Поставената под номер 4 София Кенин (САЩ) отпадна също във втория кръг след загуба от Барбора Крейчикова (Чехия) с 1:6, 4:6. Шампионката от "Ролан Гарос" Ига Швьонтек (Полша) продължава напред след успех над Медисън Кийс (САЩ) със 7;5, 6:1. Следващата съперничка на Швьонтек ще бъде Барбора Крейчикова. Седмата е схемата Арина Сабаленка (Беларус) елиминира Сара Сорибес Тормо (Испания) със 7:5, 6:1. Хърватката Петра Мартич победи Кристина Младенович (Франция) със 7:5, 6:3, а Елена Остапенко (Латвия) надделя над Айла Томлянович (Австралия) с 6:2, 7:6(3).