Шампионът Джокович на четвъртфинал в Рим

Новак Джокович завърши мача с къса топка.

Защитаващият титлата си от Мастърс 1000 тенис турнира в Рим Новак Джокович с лекота се класира за четвъртфиналите.

Водачът в световната ранглиста от Сърбия победи с 6:2, 6:1 квалификанта от Испания Алехандро Давидович Фокина, който в първия кръг отстрани Григор Димитров. Мачът продължи 71 минути.

Испанецът проби в началото на мача, но Джокович моментално направи рибрейк и пое контрола върху двубоя. Той проби още два пъти, за да вземе първия сет.

Във втория Ноле поведе с 5:0 и имаше три мачбола на сервис на Давидович Фокина, но квалификантът успя да вземе своя гейм на честта. Веднага след това белградчанинът затвори мача при общо шестата си възможност след успешна къса топка.

В следващия кръг Джокович очаква победителя от мача между Стефанос Циципас и Матео Беретини.