от 02.00 часа

Царско село и Ботев (Пд) не се победиха

Царско село и Ботев (Пд) направиха 0:0
Снимка: ПФК Ботев Пловдив

Отборите на Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 29-ия кръг на футболното ни първенство.

Двубоят от Група А на втората осмица обаче беше доста интересен, като гостите от Пловдив изпуснаха куп положения.

Още в самото начало те можеха да поведат чрез Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид.

Много опасен шут на Димитър Костадинов от близко разстояние в 15-ата минута беше блокиран от Виктор Генев.

Постепенно домакините изравниха играта, а пропуск направи Емануил Манев.

Малко по-късно Ботев стигна до нова сериозна опасност пред вратата на Царско село, а пропуск направи Джонатан Перейра.

Най-чистото голово положение през второто полувреме се откри пред отбора на Ботев в 67-ата минута, когато Емануел Току намери в чиста позиция Реда Рабей, но Джони Пласид спаси.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.