Джокович на полуфинал в Рим след здрава битка с Циципас

Новак Джокович

Световният номер 1 Новак Джокович показа невероятната си устойчивост, за да надвие гърка Стефанос Циципас с 4:6, 7:5, 7:5 в мач от четвъртфиналите на майсторския тенис турнир в Рим, изиграл се в рамките на два дни. Вчера Циципас взе първия сет и поведе с пробив в началото на втория, преди срещата да бъде прекъсната заради дъжд. В продължението на двубоя днес Джокович успя да навакса изоставането си и да обърне втората част, след което на два пъти се върна от изоставане с пробив в решаващия трети сет, за да стигне до крайния успех след общо три часа и 16 минути игра.

По този начин Джокович записа четвърта поредна победа над Циципас и вече води в мачовете между тях с 5-2. За място на финала сърбинът ще спори с представителя на домакините Лоренцо Сонего, който продължи с отличното си представяне през тази седмица и победи седмия поставен в схемата Андрей Рубльов с 3:6, 6:4, 6:3. Мачът ще бъде изигран тази вечер, а Сонего е спечелил единствената си среща с Джокович до момента на четвъртфиналите във Виена миналата година.

В другия полуфинал днес един срещу друг се изправят 9-кратният шампион Рафаел Надал и американецът Райли Опелка.