Николай Киров: Не може да допуснеш обрат за 5-6 минути

Николай Киров
Снимка: Георги Димитров

Треньорът на Арда Николай Киров сподели след загубата от Лудогорец с 1:4, че тя е показателна. Според него когато допускаш грешки срещу класен отбор като Лудогорец, какъвто е и предстоящият съперник на тима му във финала за Купата - ЦСКА, противниците се възползват от тях.

"Много неща се объркаха. До момента, в който вкарахме, стояхме добре на терена. За мен е немислимо. Не може да допуснеш пълен обрат за 5-6 минути с такива голове и автоголове. На Лудогорец малко пространство да му дадеш и се възползва от него. Отборът не беше компактен. Опитах се да направя ротации, да дам почивка на някои хора преди финала в сряда. Всеки един е част от този отбор. Само към младите нямаме право на забележки, но от останалите всеки трябва да е концентриран и да си чака своя шанс. Дори в такива двубои, в които мислите очевидно не са тук. От тези неща не бях доволен. В предния двубой се видя умора в някои играчи, които днес играха едно полувреме или не взеха участие. Какво ще е състоянието на отбора ще се види в сряда. Въпросът е настроението след мача да е добро. Малко неприятна загуба, трябва да ги отърсим по най-добрия начин, но тя е показателна, че когато допускаш грешки класен отбор като Лудогорец, какъвто е и ЦСКА, веднага се възползва от тях", добави наставникът на тима от Кърджали.