Рускиня на финал на "Ролан Гарос" за първи път след 2015 г.

Рускинята Анастасия Павлюченкова е първата финалистка на "Ролан Гарос" при дамите

Рускинята Анастасия Павлюченкова е първата финалистка на "Ролан Гарос" при дамите след победа с 2-0 (7:5, 6:3) над словенката Тамара Зиданшек за малко повече от час и половина. Павлюченкова започна лошо мача и допусна пробив още в първия гейм, но след това направи обрат и поведе с 5:3. Зиданшек успя да  изравни и доведе нещата до 5:5, но в крайна сметка загуби с 5:7. Вторият сет премина при постоянна размяна на пробиви, след което Павлюченкова поведе с 4:1, а в края на сета взе победата с 6:3.

Павлюченкова стана първата рускиня, която достига до финал в Големия шлем след Мария Шарапова по време на Australian Open през 2015 година. Другата финалистка ще стане ясна след битката между чехкинята Барбора Крейчикова и гъркинята Мария Сакари.