Дейвид Хъдълстоун с бронзов медал на успоредка в Осиек

Дейвид Хъдълстоун спечели бронзов медал във финала на успоредка на световната купа по спортна гимнастика, която се провежда в хърватския град Осиек.

Българинът, който има спечелена квота за олимпийските игри в Токио стигна до отличието след като за изпълнението си получи оценка от 14.266 точки.

Златният медал стана притежание на Ферхат Ариджан (Турция). Европейският шампион от първенството в Мерсин през 2020 година получи за изпълнението си 14.833 точки с което спечели и първото място.

Многократният медалист от световни купи Милад Карими заслужи сребърния медал. Представителят на Казахстан стъпи на почетната стълбичка с оценка от 14.666 точки.

Утре България ще има представители в още два финала. Димитър Димитров ще се бори за отличията на прескок, а Йордан Александров за тези на висилка.