Франция не успя да спечели срещу Унгария

Унгария-Франция 1:1

Унгария и Франция завършиха при равенство 1:1 в двубой от група F на Европейското първенство по футбол.

Пред около 60 000 зрители на „Пушкаш Арена“ в унгарската столица световният шампион очаквано имаше по-добрите възможности през първата част, но не успя да реализира попадение.

Стражът на унгарците Петер Гулачи трябваше да се проявява само веднъж, като неточни изстрели по посока вратата му отправиха Килиан Мбапе на два пъти и Карим Бензема.

Вицешампионът от Евро 2016 бе наказан за високомерието си в края на откриващите 45 минути, когато Атила Фиола получи пас от Роланд Салай, напредна необезпокояван в наказателното поле на „петлите“ и матира Юго Лорис и компания във втората минута на добавеното време от главния съдия Майкъл Оливър.

След паузата унгарците продължиха да играят дисциплинирано, като най-добрият шанс за Франция се откри пред резервата Усман Дембеле, чийто удар с десния крак срещна гредата.

Малко след това тимът на Дидие Дешан се добра до изравнителен гол чрез Антоан Гризман, който се възползва от грешка в отбраната на съперника и със силен шут с левия крак парира Гулачи.