Айлендърс и Тампа Бей ще играят седми мач

Айлендърс изравни на 3-3 серията с Лайтнинг.
Снимка: Ройтерс

Отборът на Ню Йорк Айлендърс надделя у дома над шампиона в Националната хокейна лига Тампа Бей с 3:2 след продължение.

Така резултатът в полуфинала за Купа „Стенли“ стана 3-3 и седми мач ще реши кой ще играе за трофея.

Гостите от Флорида поведоха с 2:0 с голове на Пойнт и Сирели и изглеждаше, че ще затворят серията, след като спечелиха предишния двубоя с 8:0. Еберле намали в средата на втората третина. Мейфилд успя да изравни в 11-ата минута на третата част.

Нападателят Антони Бовилие донесе успеха на нюйоркчани в 68-ата секунда на продължението. Канадецът стреля между двама играчи на Тампа и изненада вратаря Андрей Василевски.

Стражът на Айлендърс Семьон Варламов допринесе за успеха с 22 спасени удара от общо 24.

Решителният седми двубой е на 26 юни в Тампа.