Eмисия новини
от 22.00 часа
Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

Е quajtën ekzotike idenë që qeveria e përkohshme të bëhet e rregullt

Ilijana Jotova
Снимка: BGNES

Shpresoj se në ditët në vijim të fitojë arsyeja e shëndoshë. Bullgaria ka nevojë për një qeveri shumë të qëndrueshme, një qeveri, e cila të vazhdojë linjën e kabinetit të përkohshëm për kthimin e ligjshmërisë dhe rregullave dhe për zhvillimin ekonomik. Këtë e bëri të ditur Nënpresidentja Ilijana Jotova.

Sipas saj, pjesëmarrja e ulët në zgjedhjet e fundit të parakohshme parlamentare duhet të jetë objekt i një analize serioze nga të gjitha formacionet politike. "Nëse partitë mbyllen përsëri dhe vendosin të mbështeten te një opsion i tretë, të ketë zgjedhje të treta këtë vit, ato nuk do të kuptohen nga populli bullgar," shtoi Jotova. Ajo e quajti ekzotike idenë që kabineti teknik të bëhet qeveri e rregullt.


Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Най-четени