Нидерландките вкараха 10 гола на Замбия

Джил Рорд (в оранжев екип) вкарва осмия гол за Нидерландия.
Снимка: Ройтерс

Женският национален отбор на Нидерландия по футбол записа разгромна победа с 10:3 над Замбия в откриващия си мач на Токио 2020. Това е най-изразителната победа в историята на олимпийските турнири по женски футбол.

Още на почивката световният вицешампион водеше с 6:1, а през второто полувреме двата отбора си отбелязаха още шест попадения. С най-много голове за нидерландките завърши тяхната звезда Вивиан Миедема (9, 15’, 29’, 59’), която се разписа четири пъти в мача.

Останалите шест попадения за тима бяха дело на Лике Мартенс (14’, 28’), Шанис ван де Санден (44’), Джил Рорд (64’), Линет Беренстейн (75’) и Виктория Пелова (80’).

С хеттрик за Замбия се отчете Барбара Банда (19’, 82’, 83’), която беше единствената, играла на ниво за своя отбор в днешния двубой.

Така Нидерландия поведе в група F с три точки, колкото има и втория Бразилия. Китай и Замбия са съответно трети и четвърти без актив.