от 18.00 часа

Станислав Иванов дебютира за Чикаго Файър

Станислав Иванов влезе като резерва в мача срещу Ди Си Юнайтед.
Снимка: FC Chicago Fire

Българското крило Станислав Иванов направи своя дебют в Мейджър Лийг Сокър за своя тим Чикаго Файър. Той се появи на терена в 74-ата минута при снощното равенство 2:2 срещу Ди Си Юнайтед и през това време се отчете с един успешен дрибъл и три точни паса.

За съперниковия отбор титуляр беше друг бивш играч на Левски - Найджъл Робърта, който записа 90 минути игра.

Домакините от Чикаго поведоха в резултата с 2:0 след попадение на Гастон Хименес в 32-ата минута и автогол на Анди Нахар в 61-ата, но гостите от Вашингтон стигнаха до равенството след късни голове на Кевин Паредес (82’) и Ола Камара (87’ - от дузпа).

"Взех най-доброто решение като пуснах Стани в игра. Той тренира с нас повече от месец и половина и целта ми е да играе в началото по 15 - 20 минути", обясни решението си треньорът на Файър Рафаел Вики пред клубния сайт.

Така след 14 изиграни мача Чикаго е 24-и в класирането от 27 отбора с актив от 12 точки, а Юнайтед са 16-и със 17 спечелени пункта.