Йънг Бойс обърна Манчестър Юнайтед за 2:1

Йънг Бойс поднесе сензацията още на старта в груповата фаза на Шампионска лига през новия сезон. Швейцарският тим обърна до 2:1 английския гранд Манчестър Юнайтед в първия мач от група F след гол в 95-ата минута с гол на резерва!

Преди това Кристиано Роналдо вкара и във втория си двубой след завръщането, но „червените дяволи“ останаха с човек по-малко 10 минути преди почивката след червен картон на Арън Уан-Бисака и след паузата се прибраха в защита.

В началото на второто полувреме Роналдо имаше неуважени претенции за дузпа, след което „червените дяволи“ се прибраха в своята половина и бяха наказани в 66-ата минута.

Тогава камерунецът Муми Нгамалеу завърши една много добра атака на „жълто-черните“ и те възстановиха равенството – 1:1.

В 95-ата минута Джеси Лингард върна една топка към вратаря, но на практика изведе резервата на гостите Жордан Сибачу сам срещу Де Хеа и американецът реализира хладнокръвно, за да донесе успеха на Йънг Бойс.

В друг мач: Севиля - Залцбург 1:1.