Ветеран вкара гол за победа на Райо Валекано

Радамел Фалкао вкара гол за победа на Райо Валекано

Ветеранът Радамел Фалкао направи отличен дебют за Райо Валекано, след като вкара единия от головете за успеха с 3:0 над Хетафе в мач от 5-ия кръг на испанското първенство по футбол. Той се появи като смяна в 71-вата минута и 11 по-късно бе точен за 3:0. 35-годишният колумбиец подписа с Райо преди няколко седмици като свободен агент, след като напусна Галатасарай. За последно Фалкао игра в испанския елит преди осем години с екипа на Атлетико (Мадрид).

Капитанът Оскар Трехо вкара за Райо в 9-ата минута от дузпа, отсъдена след сигнал на ВАР. В 78-ата Пате Сис удвои отблизо с глава, а четири минути по-късно Фалкао реши всичко с третото попадение. В заключителните минути Енес Юнал пропусна дузпа за Хетафе.

Това е втора победа за Райо, докато противникът има само загуби до момента. А и преди мача автобусът на отбора се блъсна в пътен знак.