от 15.00 часа

Българин дебютира за Асколи при 0:2 с Беневенто

Атанас Илиев
Снимка: ascolicalcio1898.it

Националът Атанас Илиев дебютира за новия си отбор Асколи при домакинската загуба с 0:2 от Беневенто в четвъртия кръг на второто ниво на италианския футбол - Серия Б. Това бе първо поражение за “бианконерите” през сезона. Нападателят влезе в игра веднага след почивката, когато неговият тим вече изоставаше с два гола. Той замени бившия играч на ЦСКА София Диего Фабрини. Илиев получи една добра възможност да вкара гол, но не успя.

Андрей Гълъбинов в трети пореден мач започна като титуляр за Реджина, но този път той не реализира попадение и в 63-ата минута бе заменен от Адриано Монталто, който пък в 68-ата отбеляза решаващото попадение за домакинския успех с 2:1 над СПАЛ 2013.

Третият българин в Серия Б – Валентин Антов, отново остана резерва за Монца при 1:1 като домакин на Тернана.

Асколи е трети в класирането с 9 точки, Реджина е пети с 8 т., а Монца е 10-ти с 6 т.