Отново бой на мач във Франция

Лил

Феновете на Ланс и Лил влязоха в сблъсъци на почивката на мача от петия кръг на Лига 1. Привържениците започнаха да се обиждат, след това полетяха седалки от двете страни. Фенове на Лил нахлуха на терена и се отправиха към сектора на гостите. Тогава полицията се намеси и ги спря, като се наложи да използва сила. Инцидентът идва само няколко седмици, след като фенове на Ница нахлуха на терена за саморазправа с играчи на Марсилия.

След няколко минути объркване нещата се успокоиха на стадион “Болер Делелис”, а второто полувреме започна с 30-минутно закъснение. Самото дерби на Севера завърши 1:0 за Ланс. Единственото попадение в мача реализира Пжемислав Франковски в 74-ата минута. За шампиона Лил това е поредният разочароващ резултат от началото на сезона и той има пет точки след първите си пет мача в първенството.