от 07.00 часа

Гол на Жуниньо попречи на Берое да запише първа победа над Арда

Снимка: БФС

Берое и Арда завършиха 1:1 в първия мач от 9-ия кръг на Първа лига, играл се под Аязмото. “Заралии” почти през целия двубой надиграваха своя съперник и създаваха по-опасните положения, но не успяха да стигнат до първи успех над кърджалийци. Досега старозагорци имаха загуби във всичките 5 мача, които бяха изиграли срещу Арда, откакто “сините” се завърнаха в елита, а сега записаха и първо равенство. Умар Камара откри за домакините след спорна дузпа в 32-ата минута, но прекрасен гол на Жуниньо от воле донесе точката за гостите (79’).

Преди началото на срещата Мартин Камбуров, който стартира като резерва в днешния мач, получи Златната обувка за подобряването на рекорда на Петър Жеков за най-много голове в българския елит. Той стори това в предишния кръг срещу Царско село.

Още в самото начало Арда опита нещо по-опасно и стигна до корнер, който обаче не доведе до нищо. В 4-ата минута Юсеин пробва изстрел от границата на наказателното поле, но се оказа прекалено слаб.

В следващите минути Арда изнесе отново повече напред играта си, но чисти голови положения почти липсваха. В 21-ата минута Котев опита далечен удар, но без успех.

В 29-ата минута домакините получиха правото да изпълнят наказателен удар. Тогава при изпълнение на ъглов удар Иван Караджов увисна и удари в рамото Алюн Фол, който отклони топката с глава. Съдията веднага посочи бялата точка, а ситуацията бе преразгледана от ВАР. След потвърждение на нарушението зад топката застана Умар Камара, който не сбърка и вкара за 1:0.

В следващите минути Арда не успя да пренесе играта в наказателното поле на противника и нямаше положения за изравняване в резултата. Секунди преди края на първата част пък Лебон можеше да удвои преднината на Берое. Фол центрира добре отляво и намери открилия се нападател на “заралии”, който стреля от чиста позиция, но Караджов изби.

Второто полувреме започна без интересни положения. Първата по-интересна ситуация дойде в 56-ата минута, когато Лебон опита опасен шут от далечно разстояние, но Караджов извади в корнер.

В следващите минути Берое се втурна да търси победен гол, но Арда можеше да вкара второ попадение няколко секунди преди края, когато Делев центрира от фаул, а Желев стреля с глава, но Ганев спаси. Малко по-късно Даниел Генов стреля опасно, но топката излезе в аут.

След равенството Берое събира в актива си 13 точки, заемайки 5-ото място, и се изравнява с ЦСКА - София. “Червените” обаче са изиграли цели 4 мача по-малко от “заралии”. Арда се изкачва до 7-ата позиция с актив от 9 точки, колкото имат Локо (София) и Ботев (Враца).