Борусия (Мьонхенгладбах) с минимален успех над Дортмунд

Борусия (Мьонхенгладбах) - Борусия (Дортмунд)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до минимален успех над Борусия (Дортмунд) с 1:0 у дома в мач от шестия кръг на  германското футболно първенство.

Единственото попадение в срещата реализира Денис Закария в 37-та минута. Три по-късно „жълто-черните“ останаха в намален състав след втория жълт картон на Махмуд Дахуд. Това допълнително затрудни възпитаниците на Марко Розе, който се завърна срещу бившия си тим, но начело на тима от провинция Рур. В подреждането Борусия (Мьонхенгладбах) е 11-и със седем точки, докато Дортмунд са четвърти с 12 точки, пропускайки възможността да се доближат на една от лидера и действащ шампион Байерн (Мюнхен).

В следващия кръг Борусия (Мьонхенгладбах) гостува на Волфсбург, докато Борусия (Дортмунд) приема Аугсбург.