от 07.00 часа

Реал (М) пропусна да увеличи аванса си в Испания

Реал (Мадрид) - Виляреал

Отборът на Реал (Мадрид) пропусна шанса да поведе с пет точки на върха на класирането в испанското футболно първенство, след като направи равенство 0:0 при домакинството си на Виляреал в мач от седмия кръг. Преди това в съботния ден шампионът Атлетико (Мадрид ) загуби гостуването си на Алавес с 0:1, което отвори добра възможност пред тима на Карло Анчелоти, но той не се представи на високо ниво срещу "жълтата подводница" и взе само точка.

През първото полувреме на "Сантяго Бернабеу" гостите доминираха и можеха да поведат в резултата, но Тибо Куртоа отрази опасен удар на Пако Алкасер. Едуардо Камавинга се появи в игра за Кралския клуб на почивката и това даде отражение на терена, но домакините така и не успяха да стигнат до гол.

По този начин Реал вече има 17 точки, три повече от Севиля и Атлетико (Мадрид), които си делят второто място. За Виляреал това бе пето равенство от шест мача от началото на сезона, а тимът заема 10-та позиция с актив от осем точки.