Рома загуби от Лацио дербито на Рим

Орелът „Олимпия“ на Лацио прелетя над стадиов "Олимпико" преди мача с Рома

Съставът на Лацио победи този на Рома с 3:2 в дербито на Рим от шестия кръг на италианската Серия "А".

Сергей Милинкович-Савич даде аванс на домакините от Лацио в 10-ата минута (1:0), а Педро удвои в 19-ата (2:0). Рожер Ибанес намали резултата с гол за Рома е 41-ата минута (2:1), а двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Фелипе Андерсон отново изведе Лацио с два гола напред в резултата в 63-ата минута, а Жордан Верету оформи крайното 3:2 в 69-ата минута.

Рома имаше два пъти повече положения от градския съперник, което се отнася и за ударите във вратата, но така и не стигна поне до точка. "Вълците" на Жозе Моуриньо остават на четвърто място в класирането с 12 точки, докато Лацио е на шесто с една по-малко.