Пирин (Благоевград) с втора победа за сезона

Снимка: sporta.bg

Пирин (Благоевград) надигра Ботев (Враца) с 3:1 като домакин в откриващия двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград, новаците поведоха в резултата в 38-та минута след точно реализирана дузпа от Красимир Станоев. Гонсало Виейра си изкара на бързо два жълти картона покрай единадесетметровия наказателен удар и остави гостите в намален състав. Въпреки това, играчите на Даниел Моралес стигнаха до равенството след изравнителния гол на Антонио Георгиев дълбоко в добавеното време на първата част.

След паузата Пирин оползотвори численото си преимущество на терена и с две бързи попадения се поздрави с успеха. Головете бяха реализирани от Преслав Йорданов и Станислав Костов. Така, благоевградчани спечелиха за втори път през кампанията и са вече десети с осем пункта, колкото имат Левски и ЦСКА 1948, които са с мач по-малко от „орлетата“. Врачани са осми с десет точки.

За Пирин предстои гостуване на Локомотив (Пловдив) в отложен мач през седмицата, докато Ботев (Враца) приема Черно море.