от 07.00 часа

Борусия печели с два гола на Холанд

Ерлинг Холанд

Отборът на Борусия (Дортмунд) победи с 3:1 като домакин Майнц 05 в мач от 8-ия кръг на германското първенство по футбол. Така тимът на Марко Розе временно се изкачи на първо място в класирането на Буднеслигата с 18 точки след шестата си победа за сезона.

Два гола за Борусия отбеляза норвежката звезда Ерлинг Холанд - от дузпа в 54-ата минута за 2:0, а в четвъртата минута на добавеното време оформи крайния резултат. Марко Ройс (3 мин) бе автор на първото попадение, а резервата Йонатан Букхарт вкара за гостите в 87-ата минута.

Утре Байерн (Мюнхен) гостува на Байер (Леверкузен), като и двата тима имат възможност при победа да изместят от първото място Борусия. Майнц е 10-и с 10 точки, като претърпя трето поредно поражение в първенството.