от 18.00 часа

Уилям Чолов с европейската титла

Уилям Чолов
Снимка: Архив
Младият ни талант Уилям Чолов донесе европейската титла за страната от първенството по бокс за младежи в Будва (Черна гора). В изключително оспорвана битка в категория 75 килограма нашето момче надигра, макар и много трудно, руския боксьор Аким Павлюков след съдийско решение. Като цяло Чолов имаше превъзходство на ринга, особено в първия и третия рунд, като бе далеч по-активния състезател и заслужено триумфира.
В категория 60 килограма Радослав Росенов остана със сребърния медал. Във финала в категорията Росенов отстъпи пред друг руснак - Алексей Шендрик, като след края на срещата българинът не бе доволен от съдийското решение.
Младите ни боксьори се завръщат от първенството с 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала. Утре в сръбската столица Белград започва световното първенство по бокс при мъжете, където ще бъдем представени от 9 състезатели.