Григор Димитров започна с победа в Париж

Григор Димитров

Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Париж, след като победи френския ветеран Ришар Гаске с 6:1, 4:6, 6:2 в първия си мач във френската столица.

Българският тенисист изоставаше с 3-5 в мачовете си с Гаске преди тази среща, но успя да запише четвърти пореден успех срещу този съперник.

Григор започна вихрено двубоя и даде само един гейм на опонента си в първия сет, но втората част бе по-равностойна и късен пробив на Гаске му позволи да вкара мача в решаващ трети сет.

В него Димитров бе по-солиден и реализира два пробива, за да затвори мача след час и 47 минути игра.

По този начин Димитров, който е 16-ти поставен в схемата, се класира за втория кръг на надпреварата, където ще срещне руснака Карен Хачанов, който победи квалификанта Микаел Юмер с 6:4 и 7:5.

Това ще бъде втора среща между Димитров и Хачанов, като българинът е записал победа в предишния им мач на турнира във Виена преди година. Мачът е в сряда и е втори на централния корт