от 05.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Локо (Пд) победи Пирин с 3:2, хеттрик на Минчев

Локомотив (Пловдив) постигна победа като гост над Пирин с 3:2 в мач от 16-ия кръг на родното футболно първенство.

Домакините поведоха в срещата в Благоевград чрез гол на Станислав Костов в 29-ата минута.

Намиращият се в страхотна голова форма Георги Минчев обаче се отчете с хеттрик за гостите, бележейки в 58-ата, 62-ата и 88-ата минута.

Станислав Манолев пък реализира за "орлетата" в добавеното време на срещата. Последните 2 гола в двубоя паднаха след изпълнение на дузпа.

"Смърфовете" имат вече 23 точки и са 6-и в класирането. Пирин е на предпоследната 13-а позиция с 12 пункта.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.