Реал с шеста поредна победа след гол на Винисиус

Карим Бензема (вдясно) отбеляза първия гол за Реал.

Отборът на Реал (Мадрид) записа шеста поредна победа във всички турнири, след като се справи и със Севиля у дома. Отборът на Карло Анчелоти осъществи обрат и спечели с 2:1. "Белите" остават на върха и имат 4 точки аванс пред втория Атлетико (Мадрид).

Андалусийци изиграха много силно първо полувреме и трябва да съжаляват, че то приключи при резултат 1:1. Рафа Мир откри резултата в 12-ата минута. След това той пропусна великолепна възможност да удвои аванса на гостите. Окампос пък удари греда преди Карим Бензема да изравни в 32-ата минута.

Три минути преди края на редовното време Винисиус отбеляза блестящо попадение, което донесе победата на Реал. Бразилецът получи топката на лявото крило, навлезе навътре и с фантастичен удар прати кълбото в горния ляв ъгъл на Буну.