от 19.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Нюкасъл остава без победа във Висшата лига

Нюкасъл

Футболистите на Нюкасъл остават без победа от началото на сезона в английската Висша лига, след като приключиха наравно - 1:1 при домакинството си на Норич в среща от 14-ия кръг. "Свраките" остават последни в класирането със 7 точки, гостите от Норич е 18-и с 10 точки.

Мачът започна по много неприятен начин за Нюкасъл, като воденият от Еди Хау състав остана с човек по-малко на терена още в 9-ата минута заради директен червен картон на Киърън Кларк. Въпреки това резултатът се запази равен до края на първото полувреме - 0:0.

Половин час преди края на срещата Нюкасъл получи право да изпълни дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Калъм Уилсън, който отбеляза, въпреки че вратарят на Норич Тим Крул да успя да избие топката в гредата, но след рикошет, тя влезе в мрежата. В 79-ата минута Теему Пуки изравни за Норич след разбъркване в наказателното поле на домакините.

В другата среща от вторник, Лийдс надигра трудно Кристъл Палас с 1:0 след точно попадение от дузпа на Рафиня в допълнителното време на мача.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.