Лудогорец прегази Локомотив (Сф) в голово шоу

Футболистите на Лудогорец не срещнаха трудности при победата над Локомотив (Сф)

Съставът на Лудогорец записа своята 14-ата победа във футболното ни първенство, надигравайки в София тима на Локомотив с 4:2 в София в среща от 18-ия кръг на футболното ни първенство.

Шампионите от Разград събраха 42 точки на върха в класирането, но имат и два мача по-малко. Този успех на Лудогорец бе девети поред от последните изиграни 10 шампионатни мача.

Играчите на Станислав Генчев не срещнаха сериозна съпротива от тима на Иван Колев и само за 45 минути игра на стадион "Васил Левски" в столицата вкараха три гола.

Кипърският централен нападател Пиерос Сотириу се разписа в 5-ата минута и 37-ата минута от дузпа. Наказателният удар беше отсъден с помощта на ВАР за игра с ръка на Кацаров. Икоко също намери път към мрежата в края на първата част и елегантно прехвърли Любенов, за да оформи класиката още преди почивката.

Домаките от Локомотив излязоха малко по-мобилизирани през второто полувреме и това даде резултат.

Октавио намали на 1:3 в 47-ата минута. Само минута по-късно Кирил Десподов беше точен и отново разликата стана три гола в полза на шампионите.

Пламен Крачунов се разписа в 63-ата минута, пращайки топката във вратата на Падт с глава.

В следващия кръг на 11 декември Локомотив приема Арда, докато два дни по-късно Лудогорец излиза срещу Пирин.