от 11.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Норвежец най-бърз в Йосерсунд, Владимир Илиев 52-ри

Владимир Илиев

Опитният норвежец Ветле Шастад Кристиансен записа своята втора победа в кариерата в Световната купа по биатлон, след като триумфира в преследването на 12.5 километра в Йостерсунд, Швеция.
Кристиансен започна днешното състезание пети с пасив от 31 секунди спрямо победителя от провелия се в четвъртък спринт Себастиан Самуелсон (Швеция), но стопи изоставането си, след като повали 19 от 20-е си мишени. Единственият пропуск на норвежеца дойде в третата стрелба, след която той, Самуелсон и Емилиен Жаклен (Франция) направиха заедно четвъртата обиколка.
В последната визита на рубежа обаче единствено Кристиансен бе безгрешен, докато двамата му конкуренти направиха по една наказателна обиколка от 150 метра. Това позволи на норвежеца да запише първата си победа след тази в спринта в Солджър Холоу, САЩ през сезон 2018/19. Втори финала пресече Самуелсон, който направи по един пропуск във всяка една от стрелбите, но все пак успя да победи Жаклен на финала. Французинът бе безгрешен в двете стрелби от легнал, но в тези от прав направи общо три грешки.
От българите единствено Владимир Илиев се включи в днешното състезание, но направи цели осем наказателни обиколки и завърши едва 52-и, след като стартира 29-и.
След края на състезанията в Йостерсунд начело в генералното класиране за Световната купа с актив от 178 точки е Кристиансен, следван от Самуелсон със 175  и Йоханес Тингес Бьо със 154. Лидерът на Викингите завърши на осма позиция днес, след като в четвъртък бе девети в спринта.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.