от 11.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Милан с неочаквано поражение у дома

Златан Ибрахимович реагира недоволно след поредния пропуск на Милан

Основният претендент на Интер за "скудетото" Милан претърпя изненадващо поражение с 1:2 от Специя на собствения си стадион "Сан Сиро". Мачът бе от 22-ия кръг на Серия "А". Играчите на Стефано Пиоли създадоха огромен брой положения за гол и обсипаха с удари вратата на гостите, но вратарят Иван Проведел бе просто непробиваем в почти всички ситуации.

В първата минута на добавеното време на първата част  Рафаел Леао изведе домакините напред в резултата. Резервата Кевин Агудело изравни в 64-ата минута. В шестата минута на добавеното време на мача Емануел Джеси се озова в много опасна за Милан зона и донесе победата на Специя с 2:1.

За гостите в игра така и не се появи българският защитник Петко Христов, който бе при резервите.

След този резултат Милан остава с 48 точки на второ място в класирането. С 2 точки повече е лидерът Интер, който е и с мач по-малко.

Трети е Наполи с 46 пункта, след като взе рутинен успех с 2:0 като гост на Болоня.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.