Марица с нова загуба в Шампионска лига

Отборът на Марица загуби с 0:3 гейма от Фенербахче
Снимка: volleymaritza.bg

Първенецът на България при жените Марица загуби четвъртата си среща от груповата фаза на Шампионската лига при гостуването си на турския гранд Фенербахче Опет (Истанбул) с 0:3 (22:25, 11:25, 14:25) гейма в зала Бурхан Фелек в Истанбул.
Тимът беше подкрепян от кмета на Пловдив Здравко Димитров, който присъства на двубоя в зала Буркан Фелек.
Маричанки бяха без Силвана Чаушева и Боряна Ангелова в двубоя днес. Официален дебют за първия отбор на шампионките направи Елена Коларова.
Марица стартира много добре двубоя и поведе с 5:2. Стигна се ди до 8:3 за пловдивчанки. Момичетата на Борислав Крачанов продължиха с добрата си игра и се стигна до 13:7 за българския шампион. Домакините изравниха при 15:15, но пловдивчанки отново имаха две точки аванс – 19:17. След серия от три поредни сервиса на Арина Федоровцева Фенербахче успя да измъкне гейма с 25:22.
Във втората част Фенербахче поведе със 7:1 и затвори гейма след 25:11. В третия гейм домакините поведоха с 8:3 и затвориха мача след 25:14.
Рожденичката Арина Федоровцева стана MVP на двубоя. Рускинята беше и най-резултатна за победителките с 13 точки.
Най-резултатна за Марица стана Александър Миланов с 9, а Симона Димитрова завърши със седем.
Така Фенербахче Опет отново оглави група D с 11 точки, а руският Динамо – Ак Барс (Казан) е втори. Безие е на третото място с 3 точки, а Марица е на четвъртото без точка.
В следващия си мач от групите на Шампионската лига маричанки ще са домакин на 1 февруари в зала Колодрума на френския Безие (Безие).
Следващата среща на Марица е в събота – домакинство на Славия (София) в четвъртфиналите в турнира Купа България.