от 16.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Байерн си тръгна с 4:1 от Берлин

Томас Мюлер дразни вратаря Александер Шволов.

Байерн (Мюнхен) разби с 4:1 Херта в мач от 20-ия кръг на Първа Бундеслига, игран на "Олимпиащадион". Баварците събраха 49 точки и възстановиха аванса си от шест пункта пред преследвача Борусия (Дортмунд). Херта е 13-и с 22 точки.

Байерн изиграха изключително силно първо полувреме, в което тотално доминираха над съперника си. VAR отмени хубав гол на Корентен Толисо, но французинът все пак откри резултата в средата на първата част.

Томас Мюлер удвои точно преди почивката.

След нея вратарят на берлинчани Шволов правеше чудеса до 75-ата минута, в която допусна голям гаф и Лерой Сане го наказа.

Серж Гнабри също записа името си сред реализаторите, а веднага след това Екеленкамп отсрами столичани.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.