Майкъл Иванов с подуим в европейския шампионат

Майкъл Иванов с "Husqvarna" от отбора на "АИТ рейсинг тийм" зае 3-то място в крайното класиране в първия кръг на европейския шампионат по мотокрос в клас ЕМХ OPEN, който се провежде във Великобритания на трасето "Матерли Бейсин", като само точка го раздели от титлата.

Пилотът от Троян  показа невероятно стабилно каране и в двата манша, като и в двата дни завърши на втората позиция. Единствено малшансът, че Михаел Санднер (Австрия) (КТМ) и Хосе Бутрон от Испания (КТМ) размениха местата си в маншовете събота и неделя пратиха най-добрия ни състезател на 3-то място в крайното подреждане. Санднер и Бутрон събраха по 45 точки, а Иванов – 44.

Другият ни представител в МХ Open Кристиан Петков от Мотоклуб „Бобошево 1956“ с КТМ този път не успя да преодолее квалификациите.

В клас ЕМХ125 Християн Георгиев с КТМ от „Мотоспорт Варна“ завърши на 32-та позиция в крайното класиране, след като записа 23-то и 28-мо място в двата манша. Победител е Кас Валк от Нидерландия.