Волейболните национали с втора загуба от Словения

Националите ни по волейбол загубиха отново от тима на Словения
Снимка: startphoto.bg

Мъжкият национален отбор на България по волейбол отстъпи на Словения и във втората контрола помежду им преди Лигата на нациите. "Лъвовете" загубиха с 0:3 (21:25, 19:25, 22:25) във втората проверка, изиграна в зала "Христо Ботев".
Двата отбора се разбраха да изиграят още два допълнителни гейма - волейболистите на Марк Лебедев спечелиха единия с 25:17, другият завърши 25:20 за "трикольорите" .
Вчера родните представители отстъпиха с 1:3 гейма, след което спечелиха допълнителния гейм с 25:21.
Така българският тим приключи контролите с баланс 3:3 - две победи срещу Испания, една срещу Италия, както и поражение от "адзурите" и две поражения от европейския вицешампион.
Двата тима бяха равностойни през по-голямата част от времето, но след 15-та точка постепенно словенците взеха лек превес. След 19:19 съперникът успя да ни пречупи окончателно и да оформи преднина. До края момчетата на Марк Лебедев останаха стабилни и затвориха в своя полза.
Във втория гейм играта започна идентично, след което българските волейболисти поеха инициативата. Те обаче не успяха да запазят темпото и ролите се размениха. Словенските състезатели надделяха и увеличха аванса си.
Впоследствие ситуацията се повтори - "лъвовете" имаха превес от пет точки, но в ключовите моменти противникът успя да се пребори и да вземе своето.
Съвсем различно протече допълнителният четвърти гейм - в него словенците диктуваха положението от самото начало и удържаха темпото. Съперникът бе по-добър на всички елементи и закономерно победи в частта.
Петата част бе изцяло под доминацията на нашите момчета, спечелена убедително с 25:20 след отиграване на Венислав Антов.

Селекционерът Николай Желязков отново даде възможност за изява на широк състав, като на терена в различните геймове се появиха младите Денис Карягин, Венислав Антов, Самуил Вълчинов.
Стартов състав:
България: Николай Колев, Мартин Атанасов, Светослав Гоцев, Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Александър Николов, Мартин Иванов - либеро (Добромир Димитров, Денис Карягин, Стефан Чавдаров, Аспарух Аспарухов, Светослав Иванов, Венислав Антов, Самуил Вълчинов).

По публикацията работи: Георги Димитров