Волейболистите стартираха със загуба Лигата на нациите

Снимка: FIVB

Националният отбор по волейбол започна със загуба турнира Лига на нациите, като отстъпи на Сърбия с 1:3 (25:19, 19:25, 22:25, 20:25) на турнира в Отава (Канада). Селекционерът Николай Желязков заложи на стартова шесторка Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Светослав Гоцев, Алекс Грозданов, либеро - Мартин Иванов. На терена се появиха след това Светослав Иванов, Аспарух Аспарухов, Добромир Димитров, Денис Карягин и Николай Колев.

В началото на срещата българите играха впечатляващо, с уверена игра и много блокади (8 точки) и буквално смазаха съперника. Във втория гейм ролите се размениха, след като българите допуснаха много грешки. Селекционерът Желязков опита да спре хода на гейма със смени, но сърбите не допуснаха обрат.

В третия гейм битката бе равностойна, като нашите взеха две точки аванс - 17:15, но не успяха го запазят. Плавите направиха обрат и поведоха с 21:19 т. и отново не позволиха на българите да спечелят.

В четвъртата част имаше битка до 8:8, след което сърбите поведоха с 12:8, а след това и с 18:12 т. Състезателите ни не се предадоха, скъсиха дистанцията само до две точки 20:22, но нямаха сили за нещо повече.

С най-голям актив за България бе Радослав Парапунов с 14 точки (1 блок). Александър Николов завърши с 13 точки (1 блок). Светослав Гоцев добави 12 точки (5 блока, 2 аса). Алекс Грозданов се отчете с 10 точки (4 блока, 1 ас).

Във втория си мач от Лигата на нациите на 10 юни от 23:30 часа българско време националите играят срещу Германия, който надигра тима на домакините с 3:0.