от 10.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Левски победи в контрола Локомотив (Сф) с 2:1 (резултати)

Билал Бари вкара малко преди края и Левски спечели с 2:1 срещу Локомотив (София) в контролна среща на стадион "Георги Аспарухов".

Локомотив откри резултата в деветата минута. Центриране от ъглов удар предизвика разбъркване в наказателното поле на "сините", от което се възползва Константин Милошев. Капитанът на Локо получи топката на десетина метра от вратата и я вкара в долния десен ъгъл на вратата на Николай Михайлов.

Левски направи няколко положения в следващите минути, но изравни едва в добавеното време на първата част. Марин Петков получи топката в наказателното поле, дриблира покрай Милошев и преодоля Александър Любенов с удар от малък ъгъл.

Преди гола Роналдо не успя да се възползва от добро центриране на Цунами, а удар от далечно разстояние на Георги Миланов мина покрай дясната греда на Любенов. Така първата част завърши наравно 1:1.

През второто полувреме темпото спадна значително, но Левски все пак стигна до втори гол. Антоан Стоянов центрира в наказателното поле и намери Билал Бари, който изпрати топката във вратата на Локомотив с хубав удар от въздуха.