Италия продължава защитата на титлата си в Бупадеща

Италия

Световният шампион Италия продължава защитата на титлата си след трудна победа с 11:10 над домакина Унгария в четвъртфиналите на шампионата на планетата по водна топка за мъже в Будапеща. "Адзурите" нанесоха своя удар във втората четвърт и успяха да поведат с гол на почивката, който запазиха до края. Франческо Ди Фулвио се отличи с четири гола за Италия, а Мартон Вамош завърши с три попадения за унгарците. На полуфиналите италианците ще срещнат олимпийския вицешампион Гърция, който по-рано надделя над САЩ с 16:11.

Хърватия победи Сърбия с 14:12 в най-интригуващия четвъртфинал. В изключително оспорван мач хърватите успяха да наложат волята си и отстраниха шампиона от последните две Олимпиади в Рио 2016 и Токио 2020. Душан Мандич от Сърбия бе най-резултатен в мача с 4 гола, а за хърватите 10 играчи се разписаха, като с по две попадения се отличиха четирима Марко Жувела, Йерко Крагич, Йосип Върлич и Франко Лазич. Хърватия ще играе на полуфиналите със състава на Испания, който победи Черна гора със 7:6.

По публикацията работи: Илиян Христов