от 18.00 часа

Ботев (Враца) и АПОЕЛ не си вкараха гол

Ботев (Враца) завърши 0:0 с АПОЕЛ (Никозия)
Снимка: Сайт на Ботев (Враца)

Отборът на Ботев (Враца) завърши 0:0 с АПОЕЛ (Никозия) в последната си контрола преди началото на първенството ни по футбол. Врачани бяха равностойни на кипърския гранд, като дори можеха да спечелят.

В самото начало "зелените" имаха възможност да изпълнят ъглов удар, а Даниел Генов засече с глава, но топката се удари в бранител на АПОЕЛ.

В 17-ата минута Красимир Костов се справи с добро положение пред вратата си.

Малко преди края на първата част стражът на врачани направи ново ефектно спасяване и на почивката двата отбора се оттеглиха при 0:0.

Двубоят продължи равностойно през второто полувреме.

В 63-ата минута Ботев направи добра атака. Переа изведе Мендоса, който центрира в наказателното поле, но топката мина малко далеч от Генов.

След още пет минути Красимир Костов спаси пряк свободен удар на АПОЕЛ.

В 77-ата минута бразилецът Фелипе Са отправи много опасен шут, но вратарят на гостите пак се справи със ситуацията.