Даниел Попов/Ангел Башкехайов с победа в рали „Валиевски“, Екатерина Стратиева/ Георги Аврамов са 4-ти

Даниел Попов и Ангел Башкехайов (АСК Пещера) с Peugeot 208 Rally4 спечелиха убедително рали „Валиевски“ – трети кръг от сръбския рали шампионат. Българите имаха пълно превъзходството, като записваха първи времена във всички скоростни отсечки на състезанието. На финала, авансът на Попов и Башкехайов пред завършилите на второ място Лазар Милованович  и Деян Голич с Ford Fiesta Rally4 бе 34,7 секунди.

На четвърта позиция в ралито  завършиха Екатерина Стратиева и Георги Аврамов (Астра Рейсинг) с Opel Corsa Rally4. Трикратната европейска шампионка при дамите води сериозна битка с друг сръбски екипаж – Владица Рабренович и Радмил Радивойевич с (Renault Clio R3 за последното място на подиума.

През по-голямата част  от състезанието, Стратиева и Аврамов удържаха третото място, но в последните етапи сърбите успяха да натрупат аванс от 20 секунди и да решат битката в своя полза.
Това е втора поредна българска победа в рали шампионата на Събия след триумфа на Антон Титов преди седмица в рали „Борско-Браничевски“.

По публикацията работи: Кръстина Иванова