Младите ни волейболистки загубиха от тима на Турция

Национален отбор за девойки до 19 години
Снимка: БФВолейбол

Националният ни отбор по волейбол за девойки под 19 години загуби от връстничките си от Турция с 0:3 (13:25, 22:25, 22:25) в първия си мач от предварителна група "А" на Балканиадата в Миовени (Румъния).

Българките, водени от Мила Кьосева, не намериха противодействие срещу коравия съперник. В първите два гейма туркините доминираха изцяло и ги спечелиха с голяма разлика. Повече възможности българките показаха в третата част. Началото беше равностойно, след това българските волейболистки стояха близо до съперника. В крайна сметка отново играха ролята на догонващ и Турция спечели мача в три гейма за 65 минути игра.

Най-голям актив записа Маргарита Узунова - 8 точки, Цветомира Миткова добави 7 точки. За съперника Мелиса Букмен завърши с 10 точки.

На 11 август (четвъртък) младите "лъвици" срещат домакините от Румъния, в 17:30 часа.

По публикацията работи: Илиян Христов