Даря Шаламанова и Михаела Цонева отпаднаха в Брашов

Даря Шаламанова
Снимка: БФТ

Даря Шаламанова и Михаела Цонева отпаднаха във втория кръг на турнира по тенис на клей за жени в Брашов (Румъния) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Цонева претърпя поражение от втората в схемата румънка Амалия Андреа Роска с 2:6, 0:6 за час и 7 минути игра.

Българката допусна ранен пробив и изостана с 1:5 в първия сет, а във втория не успя да вземе нито гейм срещу противничката си.

Шаламанова отстъпи пред осмата поставена Джорджия Андреа Крачун (Румъния) с 3:6, 2:6 в мач, продължил час и 11 минути.

Шаламанова поведе с пробив за 2:1, но допусна обрат до 2:3 и поражение с 3:6 в първата част.

Във втория сет българката също водеше с 2:1 преди да загуби следващите 5 гейма.

Михаела Цонева приключи участието си и в надпреварата при двойките, където в тандем с представителката на домакините Симона Огеску отпадна на четвъртфиналите след поражение от вторите в схемата румънки Оана Джорджета Симион/ Илона Джорджиана Гиорайе с 1:6, 5:7 за час и 13 минути игра.

По публикацията работи: Петър Ненов