Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Манчестър Сити и Арсенал отбелязаха по четири гола

Манчестър Сити-Борнемут 4:0

Арсенал се наложи с 4:2 над Лестър и стартира с две победи във Висшата лига.

Най-добър за тима от Лондон бе Габриел Жезус, който вкара два гола и направи две асистенции. Бразилецът пропусна в края на мача да направи хеттрик. Жезус откри резултата в 23-ата минута, а 12 минути по-късно вкара и второ попадение. Капитанът Гранит Джака също се разписа след грешка на вратаря на гостите Уорд. Преди това обаче Вилиам Салиба си вкара автогол за лондончани. Мадисън върна интригата в мача при 3:2 с остър диагонален удар, но веднага след това Габриел Мартинели вкара четвърти гол за Арсенал.

Шампионът Манчестър Сити победи без проблем Борнемут с 4:0, като единствената изненада бе, че Ерлинг Холанд не вкара за "гражданите". Те решиха мача още през първото полувреме с попадения на Илкан Гюндоган, Кевин Де Бройне и Фил Фоудън. След почивката Джеферсън Лерма си вкара автогол, а Холанд удари греда.

Саутхямптън и Лийдс завършиха 2:2, като всичко по-интересно се случи след почивката. Родриго изведе гостите напред с два гола, но "светците" не се предадоха и Джо Арибо намали, а Кайл Уорд-Прайс изравни десет минути преди края на редовното време.

Брайтън и Нюкасъл завършиха 0:0, като домакините трябва да съжаляват повече за пропуснатия успех, тъй като направиха няколко пропуска.

С нулево равенство завърши и мачът между Уулвърхямптън и Фулъм.

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.