от 11.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Автогол носи победа на ЦСКА София над Базел с 1:0

ЦСКА победи Базел с 1:0 Базел в първи мач от плейофа за влизане в групите на турнира Лига на конференциите. Автогол на Серхио Гомес даде минимален аванс на "червените" преди реванша в Швейцария след седмица.

Първото полувреме бе равностойно с поделено надмощие, като най-чистото положение бе за гостите секунди преди почивката.

Милър бе изведен сам срещу Густаво Бусато, но стражът  самоотвержено се намеси и спаси, а при добавката Амдуни не успя да вкара в опразнената врата.

За ЦСКА Георги Йомов и Морено не успяха да отправят точни завършващи удари.

Защитникът Мено Кох също имаше ситуация, но негов удар с глава след центриране от корнер премина покрай вратата.

През втората част "червените" търпеливо чакаха своя шанс и той дойде в 71-а минута, когато Гарсес и Турицов комбинираха добре от дясно и след центриране на Гарсес към Бамба защитникът Серхио Гомес си вкара автогол.

По публикацията работи: Владислав Стоянов
Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.