Адриан Андреев загуби от Доминик Тийм в Рен

Адриан Андреев
Снимка: bgtennis.bg

Адриан Андреев загуби от шампиона за 2020 година от Откритото първенство на САЩ по тенис Доминик Тийм на четвъртфиналите, на турнира в Рен (Франция) от сериите "Чалънджър".

Андреев направи доста добър мач, особено в първата му половина, но в крайна сметка отстъпи пред австриеца с 6:3, 3:6, 2:6 след точно два часа игра.

В първия сет 21-годишният българин реализира единствения пробив в четвъртия гейм, което му бе достатъчно да поведе след 6:3.

Много по-драматична обаче се оказа втората част на мача. В нея Тийм поведе с 3:0, но Андреев върна пробива и скъси изоставането си до само гейм при 3:4 и свой сервис.

Последва обаче нов пробив за бившия номер 3 в световната ранглиста, което му позволи да изравни сетовете след 3:6.

В третия сет класата на Тийм си пролича най-ясно и четирикратният участник във финали в турнири от Големия шлем затвори мача с пет поредни гейма на сметката си.

По публикацията работи: Петър Ненов