от 19.00 часа
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Ботев (Пловдив) победи Славия и се измъкна от последните три места в Първа лига

Снимка: БФС

Ботев (Пловдив) победи Славия с минималното 1:0 като домакин в среща от 12-ия кръг на футболната Първа лига. "Канарчетата" стигнаха до успеха с гол на Елвис Ману, въпреки че от 40-ата минута играха с човек по-малко на терена заради втори жълт, превърнал се в червен картон на Джеймс Ето‘о. Играчите на Златомир Загорчич на четири пъти уцелиха гредата на вратата на Ботев, но така и не съумяха да се възползват от численото си преимущество. С успеха „жълто-черните“ се изравниха с Ботев (Враца) на 11-ата позиция в подреждането с по 10 точки, докато Славия остава на 7-мо място с 18.

Двубоят започна с натиск на „канарчетата“, но в 18-ата минута Славия пропусна първия по-сериозен шанс да открие резултата. След слабо избита топка от защитата на Ботев Георги Вълчев стреля силно без подготовка от над 20 метра, Хидайет Ханкич бе затруднен, но успя да избие, а при добавката Галин Иванов уцели лявата греда на „жълто-черните“ и топката излезе в аут.

Минута по-късно „белите“ нацелиха и десния страничен стълб на вратата на Ботев. Венцислав Керчев засече с глава прострелно центриране отдясно, но топката за втори път се отби в гредата, а след това нямаше играч на Славия, който да добави в мрежата.

В 22-ата минута Ботев отговори на предизвикателството чрез Елвис Ману, който стреля силно от границата на наказателното поле, но Светослав Вуцов успя да парира неговия шут.